Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Asigurări
Întrebare fără răspuns

0 0

Scutirea de la asigurare de sanatate in Roamania

1296 Vizualizări • 2 RăspunsuriCreat de GABOR • Ultimul răspuns acum 2 ani de către GABOR • Ultima actualizare la 15.02.2016 21:50:55

GABOR
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Membru

Am nevoie de documentele urmatoare ,

• document portabil A1;
  • TR/R1 – formular privind legislația aplicabilă;
  • PM/RO101 – certificat privind legislația aplicabilă:
  • MD/RO101 – certificat privind legislația aplicabilă
  • Traiesc in Anglia si denumirea acestor documente nu apare sub numele ca  si in Romania ,
    Multumesc daca cineva poate sa-mi ajute cu legile astea ,

15.02.2016 21:50:55 Votează 00

Distribuie

• Marius
      • Consultant management

N-aveţi nevoie de ele, dacă plătiţi CASS în Anglia. Dacă nu, sunaţi la CASS din judeţul dvs. şi cereţi-le pe mail documente echivalente.

Creat la 01.03.2016 20:50:51 Votează 0 0

Distribuie

• GABOR
      • Membru

Eu am o proprietate dat in chirie in Romania ,ca sa mi-l scoate ANAF din contributia de sanatate dupa venitul realizat din chirie   in Romania si am nevoie de aceste documente care este obligaturiu la formularul 602 ; dar in afara de documentul poratabil  A1 celelalte 3 habar nu am ce sint ele si de unde sa se procure ca poate au alta denumir in UK ,daca cineva stie apreciez ajutorul !.

Eu platesc contributiile in UK de mai bine de 10 ani si nu folosesc serviciul de sanatate in Romania asa ca mi se pare abusive sa platasc contributie de sanantate in Romania .

Apreciezi orce indrumari cu documentele de mai sus

Creat la 07.03.2016 22:56:48 Votează 0 0

Distribuie