Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Financiar > Mijloace Fixe, Obiecte Inventar, Stocuri
Întrebare fără răspuns

0 0

masina de dezmebrat

1426 Vizualizări • 1 RăspunsuriCreat de Pal Magyari • Ultimul răspuns anul trecut de către Marius • Ultima actualizare la 24.05.2016 23:40:08

Pal Magyari
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inginer

Buna seara,

Numele meu este Pal si am o masina veche (an de fabriatie 1994) inmatriculata in Romania in 2009.

Masina nu mai este functionala de 3-4 ani si as dori sa dau la dezmembrat.

In acte proprietarul este altcineva, ceea ce inseamna ca am nevoie de procura notariala de la el pentru orice. Insa persoana respectiva este greu de gasit (posibil sa fie plecat in strainatate).

Pe masina a aparut o somatie de vehicul abandonat, ceea ce inseamna ca va fi ridicata in cateva zile.

In urma multor cautari, am ajuns la concluzia ca exista urmatoarele solutii (pentru a scapa de ridicarea masinii de catre primarie):

- sa repar masina: ceea ce poate insemna costuri mari

- sa inchiriez un spatiu, de asemenea costuri mari (mai ales ca nu pot estima pentru cat timp este nevoie sa inchiriez, pana cand gasesc proprietarul)

- sa depozitez masina la cineva in curte (deocamdata nu am gasit)

Daca in afara de aceste solutii mai exista si altele va rog sa mi le scrieti.

Va multumesc.

24.05.2016 23:40:08 Votează 00

Distribuie

• Marius
    • Consultant management

Nu, deoarece nu sunteţi proprietarul de drept al maşinii. Aceasta va fi ridicată şi dusă la dezmembri, dacă nu aveţi o procură cu care să puteţi stopa procedura.

Creat la 27.05.2016 18:40:03 Votează 0 0

Distribuie