Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Drept Civil Şi Drept Procesual Civil
Întrebare fără răspuns

0 0

contract vanzare cumparare

548 Vizualizări • 1 RăspunsuriCreat de PAULA • Ultimul răspuns acum 3 luni de către Marius • Ultima actualizare la 02.03.2017 8:19:22

PAULA
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Membru

Buna ziua ,bunicii au cumparat o casa iar la accea data ,au trecut in contract dreptul de a locui intr-o camera in favoarea mamei ,ulterior peste cativa ani,bunicii mi-au vandut mie accel imobil iar accel drept sa locuiasca mama intr-o camera sa transmis in noul contract,in prezent doresc sa vand accest imobil dar mama se opune la notariat imi spune ca am nevoie de semnatura ei,ea nu este de acord ,dar eu cand am cumparat de la bunicii ,ea nu a semnat,in contract notarul a mentionat doar,,eu cumparatoarea sunt de accord ca numita,,,,,,,,,,,,,..sa locuiasca intr-o camera,,atat,la cartea funciara ea nu este trecuta ,la impozit nu figuraza ,ea mai detine un alt imobil ,dar din rautate ,ma incurca pe mine ,ce pot face in accest sens?care sunt demersurile legale sa pot vinde ,dar sa nu se mai transmita in noul contract dreptul de a locuii in accea camera/va multumesc pt raspuns ,cu deosebit respect

02.03.2017 8:19:22 Votează 00

Distribuie