Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Diverse teme juridice
Întrebare fără răspuns

0 0

Intabularea unei casute fara proprietar.

166 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de Adrian Matei • Ultima actualizare la 18.04.2017 19:38:59

Adrian Matei
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Profesor

Este vorba despre o fosta cabina de portar, aflata la intrarea pe un teren ce apartine primariei, dar este dat in administrare unei societati comerciale.

La cadastrarea si intabularea terenului si a altor cladiri aflate pe el, primaria nu a mai luat in considerare aceasta casuta...

Am luat legatura cu societatea care administreaza terenul si nu mi-o poate inchiria pentru ca nu este a ei ! Nu este nici a primariei, care nici dupa ce i-am atentionat ca au omis-o la intabulare, nu este interesata de ea (probabil costurile cu cadastrarea si intabularea sunt prea mari fata de valoarea casei...) !!!

Si unii si ceilalti mi-au spus ca pot sa fac ce vreau cu casuta respectiva !!!...dar ca investitile facute de mine, in renovare, nu vor putea fi cumva decontate de ei.

Am gasit ceva legat de uzucapiune, sau accesiune dar nu stiu ce e mai bine sa fac...ma gandesc sa inchiriez terenul de sub si de pe langa casuta (asta o pot face cu societatea care administreaza zona) si apoi, gasind casuta acolo, FARA PROPRIETAR, sa fac cadastrul cuvenit si apoi sa o intabulez in favoarea mea !

Daca aveti o solutie, relativ rapida, astept cu interes raspunsurile dumneavoastra.

Cu respect,

18.04.2017 19:38:59 Votează 00

Distribuie