Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Dreptul Muncii
Întrebare fără răspuns

0 0

Ce scriu in demisie sa pot relua somaj ????

728 Vizualizări • 2 RăspunsuriCreat de sanda • Ultimul răspuns luna trecută de către giani • Ultima actualizare la 19.06.2017 17:30:35

sanda
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Membru

Am fost in somaj din 06 aprilie 2017 ,,,,pana in data de 31 mai 2017 ,,, aveam dreptul la 9 luni de somaj ,,,,   Pe data de 31 mai ,am gasit un loc de agent paza ,si m.am angajat ,,,,Patronii nu respecta functia pentru care am fost angajat ,si nici programul ,,,,, In timpul programului ma obliga sa le spal geamurile la tot magazinul ,,,,,la terminarea programului ma obliga sa le spal pe jos tot magazinul ,,,,lucrez 2 sambete fara sa fiu platit ,,,,,,,,,CE FEL DE CERERE. s,au demisie trebuie sa fac ????? Vreau sa plec in somaj sa pot sa,mi caut un alt loc de munca!!!!!

19.06.2017 17:30:35 Votează 00

Distribuie

• Daca demisionati, nu puteti lua somaj; nici daca sunteti concediat din motive imputabile dvs.! Luati somaj decat daca incetarea CIM nu va este imputabila dvs.! Av. Madalina Moceanu

Creat la 28.06.2017 16:31:11 Votează 0 0

Distribuie

• giani
    • Membru

Daca ma poate ajuta careva si pe mine va rog , si ce asi putea face in cazul urmator ? Mi sau adresat injurii de catre patronul firmei , pana la urma am fost dat afara fara preaviz ,nu mii sa dat zilele de concediu de care aveam dreptu si nici macar  nu mi sa dat la mana lichidarea. Mi sa spus doar , de maine nu mai vii la lucru  si in concediere va scrie el ce vrea ca asa ii se scoala lui . Ce asi putea sa fac in acest caz ? va multumesc anticipat .

Editat la 30.06.2017 2:51:53 Votează 0 0

Distribuie