Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Drept Civil Şi Drept Procesual Civil
Întrebare fără răspuns

0 0

Rate la altex

229 Vizualizări • 1 RăspunsuriCreat de Drăgan Bogdan Andrei • Ultimul răspuns acum 2 luni de către Simona • Ultima actualizare la 28.06.2017 0:31:00

Drăgan Bogdan Andrei
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Membru
Bună ziua, am luat un telefon la altex în rate acum 3 luni și un pic și nu am plătit nici o rata. Mi a venit acasă plicuri și ultimul scrie ca am 3 zile sa plătesc după care vor proceda cu executare silita cu scoaterea la licitație a bunurilor terenurilor și a caselor pe numele meu. Eu am domiciliu la bunica mea as vrea sa știu i se pot scoate la licitație bunurile din apartamentul ei?
28.06.2017 0:31:00 Votează 00

Distribuie

• Simona
    • Consilier juridic

Buna ziua,

Nu se pot scoate la vanzare bunurile nimanui, decat ale dvs. In ipoteza in care a garantat ca si coplatitor sau garant in contractul incheiat de dvs., aceasta poate fi obligata sa plateasca in solidar cu dvs.

Nu asteptati demararea procedurilor de executare silita, ca veti plati pe langa costurile telefonului, costuri de judecata, de onorarii executor s.a. Puteti incerca sa va intelegeti cu Altexul, fie sa platiti esalonar, fie sa dati telefonul inapoi.

Succes@

Creat la 11.07.2017 17:44:22 Votează 0 0

Distribuie