Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Financiar > Impozite Si Taxe
Întrebare fără răspuns

0 0

Recuperare bani taxa de poluare castigata prin hotarare irevocabila

555 Vizualizări • 1 RăspunsuriCreat de sburlan • Ultimul răspuns acum 4 luni de către Simona • Ultima actualizare la 06.07.2017 1:18:29

sburlan
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Cadru militar

AM HOTARARE IREVOCABILA DIN 09.11,2014, APROXIMATIV 7500 LEI CU CHELTUIELI DE JUDECATA CU TOT. FIRMA DE AVOCATURA REFUZA SA DUCA PANA LA CAPAT RECUPERAREA SUMEI. MA TRIMITE SA FAC PERSONAL DEMERSURI PE CALE ADMINISTRATIVA. OPINIA MEA ESTE CA CEI CE AM CASTIGAT IREVOCABIL IN INSTANTA AVEM UN TITLU EXECUTORIU. DILEMA MEA ESTE (PROBABIL O MONSTRA DE NAIVITATE) LEGATA DE INDIFERENTA  CASEI DE AVOCATURA CAREIA PROBABIL CA II PROFITA TRECEREA TIMPULUI - EXISTA O CLAUZA DE SUCCES IN PROCENT DE 15% IAR EU NU AM TIMP SA MA OCUP PERSONAL DE SPETA. DORESC UN SFAT CUM SA RECUPEREZ TOTI BANII ODATA. MULTUMESC

06.07.2017 1:18:29 Votează 00

Distribuie

• Simona
    • Consilier juridic

Buna ziua,

Orice hotarare definitiva, poate fi pusa in executare. Mergeti cu hotararea la un executor, pentru a o putea incuviinta instanta si a deschide dosarul de executare silita. Aveti grija, in luna noiembrie 2017, anul acesta se va implini termenul de prescriptie, riscati sa perdeti concursul organelor de executare, pentru recuperarea lor pe cale legala!

Succes!

Editat la 13.07.2017 16:03:49 Votează 0 0

Distribuie