Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Drept Civil Şi Drept Procesual Civil
Întrebare fără răspuns

0 0

Am probleme

149 Vizualizări • 1 RăspunsuriCreat de Negreanu • Ultimul răspuns acum 13 zile de către Simona • Ultima actualizare la 10.07.2017 20:04:14

Negreanu
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Membru
Am sata cu o fata in Londra si am tot ajutato cu bani trimisi prin transfer postal si m am ceryat cu ea ca ea a plecat in Romania si acum am aflat ca sta cu altcineva am documente care sa mi ateste cati bani i am trimis am adresa ei am nr ei am tot si vreau sa mi recuperez banii pe cale legala pentru ca este munca mea se poate ?
10.07.2017 20:04:14 Votează 00

Distribuie

• Simona
    • Consilier juridic

Buna ziua,

Este destul de complicat sa va recuperati banii. Puteti incerca sa depuneti o plangere penala, eventual pe inselaciune, respectiv ca ati fost inselat, prin manopere dolosive sa ii trimiteti bani. Pe partea civila, ar fi trebuit sa aveti, pe langa documente si o dovada ca au fost trimis cu un scop, cu titlu de imprumut spre exemplu, ca sa o puteti actiona in instanta pentru recuperarea banilor.

Pe de alta parte, din punct de vedere moral, daca nu va certati, probabil ca ii trimiteati bani in continuare. 

Mullt succes!

Creat la 12.07.2017 12:17:45 Votează 0 0

Distribuie