Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Asigurări
Întrebare fără răspuns

0 0

Concediu medical

588 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de Olteanu Liliana • Ultima actualizare la 13.08.2017 14:05:51

Olteanu Liliana
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Administrator societate comercială
Buna ziua! Ne confruntam cu o situatie atipica Avem un salon de infrumusetare iar angajata de pe postul cosmetic a anuntat pe 26 aprilie ca este insarcinata, din acel moment nu a mai venit la servici. Pana in prezent are un total de 90 zie de cincediu medical, certificate emise de trei medici ginecologi diferiti. Am contactat medicul de familie pentru a afla ce probleme are si acesta a mentionat ca nu i mai este pacienta deoarece nu a adus scrisoare medicala de la ginecologi si ca la finele lunii iulie a renuntat la a-i mai fi pacienta. Salariata in aceasta perioada respecti pe 01 iunie s-a mai angajat la o alta societate cu norma partiala de munca. Avem o problema, cum se poate sa activeze la o alta societate si de la noi sa benrficieze de indemnizatie? Nu ma poate lamuri nimeni. Am facut sesizare la CAS si la spitalul unde activeaza medicii care i-au emis concedii medicale deoarece acestia au emis concediile din a doua zi dupa prezenta la medic si nu am primit raspuns, iar aceasta a amenintat ca ne va actiona in instanta... Sper ca ma puteti ajuta deoarece nu putem sustine asa ceva mai ales ca avem si postul blocat. Va multumesc! Liliana Olteanu
13.08.2017 14:05:51 Votează 00

Distribuie