Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Diverse teme juridice
Întrebare fără răspuns

0 0

Partaj voluntar

293 Vizualizări • 1 RăspunsuriCreat de AnaPirvu • Ultimul răspuns acum 2 luni de către Simona • Ultima actualizare la 17.08.2017 23:06:40

AnaPirvu
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Profesor

Începutul conversaţiei

Buna seara.As dori sa v-a adresez o intrebare,daca aveti placerea sa-mi raspundeti v-as fi recunoscatoare.Eu am facut partajul voluntar de bunuri cu sotul meu la notariat,prin care l-am si despagubit cu o sulta dintr-un bun al meu propriu..bani dintr-un teren lasat de mama mea ca donatie.Cu toate astea el a vrut sa-si pastreze o clauza de uzufruct..adica sa poata locuii aici cat traieste..lucru care nu m-a deranjat .As vrea sa stiu..acest partaj expira vreodata..ar trebuii reannoit?..ca cineva m-a cam speriat in sensul acesta..cum ca dupa 5 ani ar expira.Va multumesc.

17.08.2017 23:06:40 Votează 00

Distribuie

• Simona
    • Consilier juridic

partajul nu expira. de la data acestuia, produce efecte constititive.  ce poate expira, este dreptul de uzufruct, dar daca l-ati incheiat pe toata durata vietii, expira doar prin renuntarea sotului sau decesul acestuia. 

Creat la 14.09.2017 17:09:34 Votează 0 0

Distribuie