Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Dreptul Muncii
Întrebare fără răspuns

0 0

schimbare loc de munca si primirea stimulentului de crestere copil

280 Vizualizări • 1 RăspunsuriCreat de Borcian • Ultimul răspuns acum 3 luni de către Alina Draganescu • Ultima actualizare la 18.08.2017 10:57:47

Borcian
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Membru

BUna, am aflat ca voi fi disponibilizata dupa ce ma voi intoarce din concediul de crestere copil astfel am inceput sa imi caut un loc de munca si am avut noroc sa il gasesc iar inceperea activitati este din 4 septembrie 2017 copilul fiind nascut in 6 noiembrie socotind ma incadrez in cele minim 60 de zile necesare reintoarceri la locul de munca, intrebarea mea este urmatoarea, pentru a beneficia de stimulentul de crestere copil pana la varsta de 3 ani a acestuia care este procedura, lichidarea trebuie sa fie cu data de 1 septembrie 2017 aceasta data picand vinerea, iar angajarea la nou firma cu data de 4 septembrie 2017 pentru a avea continuitate? Va multumesc

18.08.2017 10:57:47 Votează 00

Distribuie

• Buna ziua,

pentru a beneficia de stimulentul de insertie trebuie sa va reintoarceti la firma cu cel putin 60 de zile inainte de a implini copilul 2 ani.

pentru a avea continuitate in munca trebuie sa va incetati contractul cu data de 4 septembrie la vechiul loc de munca si sa incepeti activitatea tot cu data de 4 septembrie la noul loc de munca.

stimulentul de insertie se acorda pana la implinirea de catre copil a varstei de trei ani, acesta fiind in valoare de 650 lei.

nu puteti fi concediata in acesta periaoda.

Editat la 21.08.2017 12:18:02 Votează 0 0

Distribuie