Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Drept Civil Şi Drept Procesual Civil
Întrebare fără răspuns

0 0

Rezilierea Contractului de arenda teren agricol-calitate de arendator

84 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de Pantea • Ultima actualizare la 10.10.2017 13:06:43

Pantea
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Profesor

Prin decesul parintilor nostri (mama decedand in februarie 2017) eu impreuna cu fratele meu am preluat ca mostenitori si pamantul care era arendat inca din anii 1990 la SC Comcereal Vaslui . Pentru ca inca din timpul vietii mama a avut probleme cu plata la termen a arendei ,(uneori cu doi ani intarziere), noi, mostenitoriii in numar de doi(frate si sora) nu mai dorim sa semnam un nou contrct cu aceasta societate. Am facut cerere de reziliere a contractului si am primit raspuns nefavorabil .Ultimul contract dateaza din 2012 pentru 5 ani.Dar in 2012 tata a decedat iar  in 2014  cand am dus certificatul de deces la arendas pentru a fi contractul pe numele mamei ,societatea  a facut un alt contract de arenda pe numele mamei pe 10 ani care nu a fost semnat de nimeni din familia noastra, mama fiind nedeplasabila iar eu, care o ingrijeam nu am semnat acest contract si nici fratele meu.

Va rugam sa ne ajutati cu sfaturi privind rezolvarea acestei situatii! Va multumesc! 

10.10.2017 13:06:43 Votează 00

Distribuie