Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Financiar > Impozite Si Taxe
Întrebare fără răspuns

0 0

Restituire taxa de prima inmatriculare autoturism

320 Vizualizări • 1 RăspunsuriCreat de ruiu alina cleopatra • Ultimul răspuns acum 11 zile de către Laurentiu • Ultima actualizare la 04.11.2017 15:46:18

ruiu alina cleopatra
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Membru

Buna ziua,

in 2014 eu am depus o cerere de restituire a taxei unde am anexat si hotararea judecatoreasca, prin care am fost instiintata ca in termen de 5 ani, statul Roman, imi va restitui esalonat valoarea taxe de prima inmatriculare a autoturismului, dupa care am primit in anul 2015 si 2016 cate o transa de bani, asa cum a fost stabilit prin hotarare.

In anul 2017, nu am mai primit banii !!!

Am fost la ANAF in luna septembrie 2017 sa culeg informatii despre situatia banilor, insa am fost informata ca s-a emis o ordonanta, prin care statul imi va restitui cele trei transe de bani restante intr-una singura, doar ca la acea data NU aveau inca metodologia de restituire a banilor.

Va rog pe dumneavoastra sa imi explicati cum sta situatia, daca eu mai trebuie sa depun o alta cerere sau unde si cui sa ma adresez pentru a rezolva problema mea.

Va multumesc anticipat.

04.11.2017 15:46:18 Votează 00

Distribuie