Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Financiar > Impozite Si Taxe
Întrebare fără răspuns

0 0

Restituire timbrui de mediu pentru autoturisme.

113 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de Zsupon Mihai • Ultima actualizare la 10.11.2017 22:10:08

Zsupon Mihai
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Pensionar

Buna ziua! 

Va rog sa ma lamuriti In legatura cu restituirea timbrului de mediu , si anume ; am obtinut o hotarare judecatoreasca  definitiva in data de 27 sept.2016.  In urma  refuzului repetat am reusit sa  depun actele necesare  la ANAF-ul din Oradea  in data de 16 Ianuarie 2017 cu nr. inregistrare 6490, la care ANAF-ul a raspuns in data de 20.iulie.2017  negativ, motivatia fiind lipsa unui act normativ in colaborare cu Ministerul Mediului .La inceputul luni octombrie a.c. am fost informat despre  OUG nr. 52/04.August.2017  privind restituirea sumelor reprezentând taxa specială pentru autoturisme  precum si de Ordinul nr. 1144/1672/2017 pentru aprobarea modelului de cerere privind restituirea sumelor reprezentând taxa specială pentru autoturisme . 

Va rog sa raspundeti daca este necesar inaintarea unei noi cereri de restituire din patrea mea conform modelului nou,  sau cel initial depus  este valabil si va fi respectat.

Multumesc . Cu respect Zsupon Mihai din Oradea.

Adresa email ;  zsuponmihai@yahoo.com.

10.11.2017 22:10:08 Votează 00

Distribuie