Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Drept Civil Şi Drept Procesual Civil
Întrebare fără răspuns

0 0

incalcare proprietate

49 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de Ceuca Todor • Ultima actualizare la 22.11.2017 11:04:16

Ceuca Todor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Pensionar

am un teren in proprietate pe care cultiv legume,cereale, am plantat o mica livada,ceva vita de vie. De 3-4 ani  sunt calcat, la propriu, de caii unui consatean.Ii lasa nesupravegheati ziua si noaptea, iar animalele cauta hrana si calca semanaturile ce le-am facut. Acum,spre exemplu, am insamantat 20 ari cu grau si abia rasarit, este calcat de cai zi de zi si noapte de noapte. Cu un an in urma am  depus o reclamatie la politie - nu s-a intamplat nimic ! ( au fost mai multe reclamatii in decursul timpului) Acum 30 de zile am depus o reclamatie la primarie -tot nimic ! Ba dimpotriva: daca pana cu 30 de zile in urma, doi dintre cai erau legati, si unul liber, dupa depunerea reclamatiei ia lasat pe toti dezlegati. Solutia ar fi ingradirea terenului, numai ca nu am nici puterea financiara si nici fizica pentru o astfel de investitie. Proprietarul cailor este o persoana foarte agresiva si nu pot avea cu el o discutie amiabila.

Nu mai stiu ce sa fac ! Ajutati-ma cu sfat. Multumesc mult.

22.11.2017 11:04:16 Votează 00

Distribuie