Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Diverse teme juridice
Întrebare fără răspuns

0 0

eliberare autorizatie construire fara cale de acces legala?

272 Vizualizări • 1 RăspunsuriCreat de ciofu • Ultimul răspuns acum 12 zile de către MOCEANU MADALINA • Ultima actualizare la 29.11.2017 10:59:31

ciofu
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Pensionar

Buna ziua! Asi dori sa-mi spuneti ce se poate face in cazul in care dupa 11 ani, ne-am trezit ca desi am obtinut in 2006 autorizatie de construire nu avem un drum legal la proprietatea noastra. Ne-am judecat cu consiliul local care a concesionat o suprafata de teren ce cuprinde si drumul DE pe care am circulat pana in 2008, drum pe care sunt stalpi de curent si contorul nostru electric( inchis acum, fara sa avem acces liber la el). Primaria sustine ca a infiintat un alt drum, public intabulat in 2013 in timpul procesului(care ar fi existat din 1999?, o extindere?) dar pentru care judecatorul de camera preliminara a trimis dosarul inapoi la Parchet, noi reclamand intabularea nelegala (fara autorizatie, etc), drum din pricina caruia vecinul, salariat la primarie, ne hartuieste pretinzand bani de servitute.  

29.11.2017 10:59:31 Votează 00

Distribuie

• Pentru drum de servitute fie va intelegeti cu vecinul contra unei sume de bani sa va cedeze o portiune de teren din terenul sau, creeandu-se astfel un drept de servitute pe terenul acestuia, fie il actionati in judecata pe acesta (pe vecin), daca nu va intelegeti de buna-voie! Av. Madalina Moceanu

Creat la 04.12.2017 21:44:52 Votează 0 0

Distribuie