Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Financiar > Contabilitate
Întrebare fără răspuns

0 0

Transa de vechime

85 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de JOLOPCIUC MARIA VIORICA • Ultima actualizare la 05.01.2018 10:34:03

JOLOPCIUC MARIA VIORICA
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Profesor

La multi ani! Sunt profesor titular din 1998 in aceeasi institutie unde functionez si in prezent. 

Din 2009 pana in 2011 am fost in concediu de maternitate, in rest nu am avut nici un fel de intrerupere a activitatii, gradele didactice date toate la timp- am gradul I din 2007. Conform legii salarizarii in vigoare, am inteles ca maternitatea se considera vechime in munca. Incepand cu 2016, eu ar fi trebuit sa fiu trecuta in transa de vechime urmatoare, respectiv 18-22 ani, insa mi s-a spus ca am pierdut doi ani din cauza maternitatii, prin urmare acum am 17 ani vechime, drept pentru care sunt in transa de vechime 14-18.

Nu cumva sunt nedreptatita? Va rog daca puteti sa ma ajutati in acest sens, sa-mi spuneti cine are dreptate si care este exact legea care prevede aceasta. Nu doresc decat sa stiu ca beneficiez de drepturile care mi se cuvin.

Va multumesc. 

Cu stima, prof. J. V.

05.01.2018 10:34:03 Votează 00

Distribuie