Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Asigurări
Întrebare fără răspuns

0 0

Asig CASCO

397 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de georgescu viorel • Ultima actualizare la 17.02.2018 9:22:34

georgescu viorel
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Pensionar

Am incheiat o asigurare "Casco" pentru o perioada de 12 luni in martie 2017 .In luna sept.2017 am avut masina afectata de grindina , multilple lovituri si parbrizul cu 3 ciupituri, asiguratorul serios mi-a facut absolut totul , in timp scurt (2 saptamani ) am platit ratele lunare de 44 euro/luna ) si in noiembrie am vandut masina .Am intrebat brokerul de asigurari daca imi mai trimite decontul lunar , si mi-a raspuns pe mail ca nu , deoarece o sa se vada in "sistem' ca am instrainat masina .Azi am primit de la acelasi broker , un mail in care imi spune ca trebuie sa platesc cele 4 rate ramase neplatite (nov-2017-febr.2018 ) intrucat a primit sesizare de la asigurator ...din punctul meu de vedere , mi s-a parut normal sa platesc tot contractul deoarece am beneficiat de o prestatie a asiguratorului , pe de alta parte , ma gandesc ca asiguratorul mi-a reparat masina avand in vedere ca timp de 2 ani la rand am platit "casco" fara am evenimente ...dubios mi se pare ca brokerul ar fi trebuit sa imi spuna (si sa stie ) de la inceput ca trebuie sau nu sa platesc toate ratele integral , chiar daca nu mai eram proprietarul masinii (o instrainasem ) eu am platit pana cand am intrainat masina..si gandesc ca nu ar fi avut rost sa paltesc o asigurare pentru ceva ce nu mai era in posesia mea.Daca cineva s-a lovit de o asemenea speta , sau cunoaste mai in aprofunzime spete in materie de asigurare CASCO , as dori sa imi dea un sfat , va multumesc pentru timpul acordat , o zi linistita

17.02.2018 9:22:34 Votează 00

Distribuie