Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Financiar > Mijloace Fixe, Obiecte Inventar, Stocuri
Întrebare fără răspuns

0 0

comert cu autoturisme cod 4511

553 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de cernat_adrian08 • Ultima actualizare la 13.04.2018 17:43:32

cernat_adrian08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Membru

Buna ziua . Avand acest cod 4511 stocul meu de marfa sunt autoturisme intampin o problema cu vanzarea autoturismelor doar in judetul Buzau Cei de la imatriculari  Buzau ma obliga ca pe factura mea de vanzare sa le pun o stampila de la primaria Ploiesti si sa inregistrez intrun registru REMTTI.tot stocul meu de  marfa transformandul in mijloc fix pentru care se aplica alte taxe si impozite in plus factura mea  TVA la marja profitului nu mai este valabila. cei de la PLOIESTI NU  RECUNOSC ACEST REGISTRU SA MI PUNA DOAR O STAMPILA SI MA PUN SA DECLAR  MASINILE CA MIJLOACE FIXE PENTRU A MI ELIBERA FISCAL, ACEASTA NECONCORDANTA INTRE INSTITUTI IMI CREEAZA PROBLEME PUNANDU-MI CUMPARATORI PE DRUMURI PENTRU ACEASTA STAMPILA... PENTRU RESTUL JUDETELOR DIN TARA ELIBEREZ FACTURA ,CHITANTA, NOTA CONTABILA, CMR TRANSPORT.VREAU SA INTREB DACA ESTE LEGAL CE FAC CEI DE LA SERVICIU IMATRICULARI BUZAU.? PENTRU ACEASTA STAMPILA DECLAR AUTOTURISMELE LA FEL CA PERSOANELE FIZICE PLATIND SI AMENDA PENTRU DECLARARE SI SCOATERE DIN EVIDENTA PENTRU CA IN FIRMA MASINILE STAU SI 1 AN DE ZILE CA STOC DE MARFA SI LA PERSOANE JURIDICE AMENDA ESTE FOARTE MARE.

13.04.2018 17:43:32 Votează 00

Distribuie