Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Achizitii
Întrebare fără răspuns

0 0

Achizitie online (facebook)

394 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de Dana • Ultima actualizare la 18.04.2018 11:38:21

Dana
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Membru

Am achizionat o ie purtata de pe facebook de la o persoana care are o pagina de vanzare produse pe facebook (pagina specifica de costume populare). Am primit produsul pe 10.04 si am platit toate costurile (37 ron). In aceeasi seara am contactat furnizorul pe facebook spunandu-i ca ia este mica, necorespunzatoare si doresc sa o returnez. Am agreat  sa o returnez prin Fun Curier si am platit din nou toate costurile predand ia la Fun Curier vineri 13.04.2018. Astazi 18.04.2018 am primit ia inapoi pentru ca furnizorul nu a primit-o. Acesta sustine ca s-a certat cu Fun Curier si de aceea nu a primit-o. La o discutie telefonica mi-a spus ca nu e obligat sa primeasca produsul inapoi conform termenilor sai de pe facebook (produsul nefiind nou). Va rog sa-mi spuneti ce mijloace am sa imi recuperez banii si sa returnez produsul care nu a corespunzator (marime si calitate). Multumesc

18.04.2018 11:38:21 Votează 00

Distribuie