Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Drept Civil Şi Drept Procesual Civil
Întrebare fără răspuns

0 0

rezilierea unui contract de vanzare cumparare pe motiv de deces al debitorului

481 Vizualizări • 1 RăspunsuriCreat de Stoian Elena • Ultimul răspuns acum 17 zile de către MOCEANU MADALINA • Ultima actualizare la 30.04.2018 23:01:18

Stoian Elena
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Consilier bancar
Buna seara. Mama mea era debitoare intr un contract de vanzare cumparare. A decedat in urma cu doua luni. Batranul pe care il ingrijea nu mai are discernamant. Fiul lui a reusit sa ii ia buletinul si ii incaseaza pensia. Eu doresc sa il ingrijesc pe batran, chiar daca in contract nu se specifica acest aspect. Nu stiu cum pot recupera buletinul sa pot sa incasez pensia. Batranul are si momente de luciditate si vrea sa mearga la Politie sa isi reclame fiul pentru furtul buletinului. El isi doreste ca eu sa il ingrijesc. Mentionez ca batranul nu a avut niciodata o relatie apropiata cu fiul.
30.04.2018 23:01:18 Votează 00

Distribuie

• Daca doriti sa ingrijiti in continuare batranul, va trebui sa o faceti din banii dvs., nu din pensia batranului! Cred ca este si recomandabil acest lucru ptr ca fiul acestuia sa nu poata sa ceara mai tarziu rezilierea contractului respectiv!

Oricum, va sfatuiesc ca, cu toate actele pe care le aveti si cu informatii suplimentare, sa mergeti la un avocat din zona dvs. sa citeasca contractul incheiat cu mama dvs. decedata si sa va spuna concret ce este mai bine sa faceti in continuare!

Av. Madalina Moceanu

Creat la 07.05.2018 16:42:12 Votează 0 0

Distribuie