Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Financiar > Contabilitate
Întrebare fără răspuns

0 0

magazin alimentar!!!!

683 Vizualizări • 4 RăspunsuriCreat de taar julia • Ultimul răspuns acum 3 ani de către taar julia • Ultima actualizare la 04.10.2010 13:44:39

taar julia
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Legestart
buna...de ce autorizatii si register am nevoie pt deschiderea unui magazin alimentar.?si pt contabilitatea primara in afara de registrul de casa si de gestine ce mai trebuie?multumesc anticipat
04.10.2010 13:44:39 Votează 00

Distribuie

• marika
    • Legestart
    Buna ziua! In mod clar daca deschideti un srl, aveti nevoie de un contabil. Contabilitatea firmei se tine in partida dubla si nu cred ca va veti descurca. referitor al autorizatii, sunt multe: psi, sanitar, autorizatie de functionare, deschidere punct de lucru daca acesta se afla in alta locatie decat cea unde se afla sediul social.... Pe partea de registre obligatorii: registrul inventar, registrul de evidenta fiscala, registrul unic de control. pe partea de documente ce tin de contabilitatea primara: registrul de casa, chitantier, facturier, note de intrare receptie a marfurilor, dispozitii de plata/incasare catre casierie, monetare daca exista mai multe gestiuni.... Si cel mai bine ar fi sa consultati un pic si din legea contabilitatii actualizata 2010, legea societatilor comerciale actualizata 2010 si cod fiscal...... Succes!
    Creat la 05.10.2010 9:27:24 Votează 0 0

Distribuie

• casa de marcat fiscala neaparat ,pe langa cele spuse de @marika
    Creat la 05.10.2010 13:50:27 Votează 0 0

Distribuie

• marika
    • Legestart
    Corect Geta! Am uitat ce era mai important.
    Creat la 05.10.2010 15:03:21 Votează 0 0

Distribuie

• taar julia
    • Legestart
    va multumesc...contabil am ,punct de lucru miam infiintat.cu autorizatiile mai am un pic si cu casa de marcat am rezolvat-o va multumesc mult
    Creat la 06.10.2010 11:10:42 Votează 0 0

Distribuie