Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Financiar > Contabilitate
Întrebare fără răspuns

0 0

Factura de 15.000 lei cu plata in rate (numerar)

464 Vizualizări • 11 RăspunsuriCreat de g. e. • Ultimul răspuns acum 3 ani de către zorila georgeta • Ultima actualizare la 11.01.2011 11:12:22

g. e.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Legestart
Buna ziua ! Am o problema si nu stiu cum s-o rezolv... Vreau sa cumpar un mijloc fix cu valoare de 15.000 lei si sa platesc numerar.Stiu ca nu se prea poate ... dar cu un contract de vanzare cu plata esalonata credeti ca se poate ? Adica : firma vanzatoare sa specifice in contract data platilor ( fara dobanda) si eu sa achit numerar la data scadenta din contract . Se poate asa ceva ? Ati intalnit cazuri d-astea ? Multumesc frumos !
11.01.2011 11:12:22 Votează 00

Distribuie

• -daca factura are valoarea de peste 5000 ron , intradevar nu se poate plati cu numerar decat 5000 ron , iar diferenta prin banca cu OP , sau , asa cum a spus @ colegu' , prin depunere in contul furnizorului ; -sau un contract de leasing operational , cu facturarea fiecarei rate conform contract (factura care sa nu depaseasca 5000 ron cu tva)?????? este doar o parere !!!!!! poate gresesc !!!!!
    Creat la 13.01.2011 17:52:36 Votează 0 0

Distribuie