Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Financiar > Contabilitate
Întrebare fără răspuns

0 0

transfer intre gestiuni

2614 Vizualizări • 2 RăspunsuriCreat de colesica • Ultimul răspuns acum 20 zile de către Marius Titulescu • Ultima actualizare la 06.11.2012 12:43:29

colesica
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Legestart
Am o societate platitoare de tva care face comert cu amanuntul produse alimentare. Acum vreau sa deschid tot pe aceasta firma si un restaurant. O parte din materia prima o iau din gestiunea cu amanunt. As vrea sa ma invatati si pe mine cum fac trasferul marfii din prima gestiune(cea cu amanunt) in cea de-a doua gestiune(cea pt bucatarie restaurant), tinand cont ca la restaurant voi face receptia materiilor prime la pret de achizitie. Ce document (factura, aviz ) si ce note contabile implica? am mare nevoie de ajutor ,multumesc frumos
06.11.2012 12:43:29 Votează 00

Distribuie

• marika
    • Legestart
    Trebuie sa adaugati o noua gestiune ( Gestiunea A magazin si gestiunea B, restaurant). Faceti aviz cu marfurile ce urmeaza sa iasa din gestiunea A si intra in gestiunea B. Din gestiunea A ies marfuri (-) si intra in gestiunea B (+). In gestiunea A va scade stocul de marfuri cu valoarea avizului, iar in gestiunea B se incarca. Eu zic ca e foarte usor, mai ales daca lucrati cu un program de contabilitate.
    Creat la 06.11.2012 12:53:57 Votează 0 0

Distribuie

• Poti folosi si un program de gestiune transfer daca vrei sa optimizezi procesul.

Creat la 30.01.2018 11:18:24 Votează 0 0

Distribuie