Se incarca...

Incompatible browser

Lege5 supports the following browsers

Forum > Q&A Juridic > Diverse teme juridice
Question with answer

0 0

Persoana juridica in chirie.

682 Views • 1 AnswersCreated by Mia • Last answer 8 months ago by Marius • Last update at 3/20/2017 1:06:58 PM

Mia
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Member

PERSOANA FIZICA MI-A INCHIRIAT IN IMOBLILUL SAU UN BIROU UNDE  FUNCTIONEZ CA SEDIUL SOCIAL LA ACEASTA ADRESA.IN CONTRACTUL DE INCHIRIERE ESTE STIPULAT CA EU IN CALITATE DE CHIRIAS , PLATESC  PROPRIETARULUI  CHIRIE+UTILITATI(CURENT,APA SI GUNOI).PROBLEMA MEA ESTE URMATOAREA:DE CE EU CA FIRMA SANT OBLIGATA SA AM CONTRACT CU  ,, FIRMA ROMREST ENERGY ''SRL RM VALCEA, FIRMA CARE SE OCUPA CU COLECTAREA DESEURILOR MUNICIPALE,IN CONDITIILE IN CARE EU CA ASOCIAT UNIC NU AM ANGAJATI,NICI NU AM RESTURI MENAJERE SUBSANTIALE,IAR PROPRIETARUL PLATESTE LUNAR FACTURA DE GUNOI PT IMOBILUL SAU.VA ROG FRUMOS CHIAR ESTE POSIBIL SA SE PLATEASCA   2  FACTURI DE  GUNOI LA ACEST IMOBIL ,UNA PE PERSOANA FIZICA SI ALTA PE JURIDICA,IN CONDITIILE IN CARE EXISTA DOAR UN RECIPIENT DE GUNOI SI NICI ACELA NU SE UMPLE? CE SE POATE FACE IN ACEST CAZ ,CA SA NU PLATESC DE 2 ORI  .MENTIONEZ CA PROPRIETARUL  ESTE INREGISTRAT LA  ANAF CU ACEST CONTRACT DE INCHIRIERE.

3/20/2017 1:06:58 PM Vote 00

Share