Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Financiar > Contabilitate
Întrebare fără răspuns

0 0

lipsa in gestiune-furt pe fata

2700 Vizualizări • 12 RăspunsuriCreat de Pintilie Eduard Constantin • Ultimul răspuns acum 13 zile de către Marius Titulescu • Ultima actualizare la 07.04.2010 21:48:15

Pintilie Eduard Constantin
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Legestart
Am si eu o nelamurire. Sunt gestionar la un magazin de peste, si in urma unui inventar am iesit lipza destul de mare, nu imi explic aceasta lipsa..... toate calculele privind perisabilitatile au fost facute conform legii 0,55% pentru desfacere si 0.3% pentru depozitare(daca nu ma insel).....orcum este vorba de 0,85% in total(asta este sigur). Problema este ca cine a facut legea asta a facuto dupa ureche pentru ca nu este adevarata. Eu am patit pe pielea mea la o cantitate de 709 kg de peste s-a descoperit o scadere a pestelui de 30,5 kg....... calculati sa vedeti procentajul.... Problema mea este ca as dori sa demonstrez ca pestele scade cu mult peste valorile legale ...... dar cum? Rog pe toti cei care stiu sa ma ajute ....pentru ca, pentru mine este vital.... este vorba de o suma de miii de lei noi pe care trebuie sa o plates din buzunazul meu pe nedrept
07.04.2010 21:48:15 Votează 00

Distribuie

• desi sunt un muritor de rand , care mananca peste ca tot omul, deci nu-mi convine sa platesc apa , te-am inteles si pe tine ; pe vremea cand se intampla povestea pe care ti-am spus-o lucram in CFI si facem inventar la gestiuni
    Creat la 18.04.2010 17:24:24 Votează 0 0

Distribuie

• " desi sunt un muritor de rand , care mananca peste ca tot omul, deci nu-mi convine sa platesc apa , te-am inteles si pe tine ; pe vremea cand se intampla povestea pe care ti-am spus-o lucram in CFI si facem inventar la gestiuni "
    tatu maria-georgeta

Ambele perspective au partea lor de dreptate. 

Pe de alta parte schimbarea tot timpul vine cu costuri pentru cineva.

Marius

Program de gestiune 

Creat la 05.12.2018 16:07:37 Votează 0 0

Distribuie