Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Suport tehnic > Lege5
Întrebare fără răspuns

0 0

Care este diferenta?

1773 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de marius • Ultima actualizare la 11.04.2015 17:00:36

marius
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inginer
Buna ziua, am o nedumerire, imi puteti spune va rog, care este diferenta dintre punctul 25 si 26

( 25) tulburarea, fara drept, a linistii locuitorilor prin producerea de zgomote cu orice aparat sau obiect ori prin strigate sau larma;
26) tulburarea linistii locatarilor intre orele 22,00-8,00 si 13,00-14,00 de catre orice persoana prin producerea de zgomote, larma sau prin folosirea oricarui aparat, obiect ori instrument muzical la intensitate mare in localurile sau in sediile persoanelor juridice, in locuintele persoanelor fizice sau in oricare alt loc din imobile cu destinatia de locuinte ori situat in imediata vecinatate a acestora; ).

M-am apucat de renovat apartamentul si un vecin tot cheama politia ca fac zgomot si primesc amenda ca ma incadrez la punctul 25. Observ ca la pct. 25 apare si specificatia: FARA DREPT, cine imi da mie dreptul sa fac zgomot? daca obtin semnatura de la toti locatarii inafara de cel cu pricina, am dreptul sa imi renovez apartamentul inafara orelor de liniste?

11.04.2015 17:00:36 Votează 00

Distribuie