Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Diverse teme juridice
Întrebare fără răspuns

0 0

Succesiune

1265 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de Carmen • Ultima actualizare la 29.01.2017 18:28:26

Carmen
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Membru
Buna ziua! Ambii bunici sunt decedați in anul 1997respectiv2010!Au 4 copii in total,3 căsătoriți cu domicilii diferite iar al patrulea este necăsătorit si sta singur in casa părintească (acesta nu are copii)!In 2010 când a murit si bunica ,doi dintre copii nu au vrut sa deschidem succesiunea iar al treilea(cel care locuiește in casa) se abține !Primii 2 locuind foarte aproape au beneficii dupa terenuri(mai exact il au in "arenda") Nu știm câte hectare sunt in total sau ce suprafața are gospodăria pentru ca nu avem acces la documente! Noi(mai exact tatăl meu ,cel mai mare dintre frați ) am dori sa deschidem succesiunea pe cale amiabila in primul rând ! In cazul când aceștia nu doresc sa colaboreze care sunt pașii ce trebuiesc urmați?Mai ales care ar fi modul de operare pentru a avea acces la documente in mod legal?Va rog frumos daca puteți sa mi faceți comentarii in cazul ambelor variante!!!Ar fi posibil ca fratele care deja locuieste in casa sa rămână in ea fără a se vinde sau face alte modificări?? AAceasta din urma considerându se parte din procentul care i se va cuveni! Menționez ca gospodăria se afla intr un sat din Vaslui comuna Coroiesti! Mulțumesc !!!
29.01.2017 18:28:26 Votează 00

Distribuie