Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Diverse teme juridice
Întrebare fără răspuns

0 0

cerere validare teren intravilan

619 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de Ionela • Ultima actualizare la 07.02.2017 13:11:07

Ionela
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inginer

Buna ziua. In anul 1990 am primit o suprafata de teren intravilan de la socrul meu cadou de nunta (fara acte deoarece nici el nu avea). Pe acel loc a fost candva o casa dar bunica a decedat in anul 1965 iar casa sa deteriorat si daramat in timp. Acel pamant a fost lasat asa,nefolosit mult timp (1963-1990). Dupa 1990 noi am cultivat terenul ( lucerna si porumb), am facut gard si toti vecinii stiu ca este a sotul meu ( bunicul lui a murit in razboi - in Rusia iar bunica undeva in oras.  In 2011 am mers la primarie si acea parcela nu era inregistrata nicaieri....ca si cum nu ar fi existat. Intrucat o detinem, am facut inregistrare in registrul agricol,  am platit impozitul si am facut masuratorile cadastrale detaliate cu plan de amplasament si delimitare. Problema este ce trebuie sa facem mai departe? Am vrea sa construim ceva acolo. 

07.02.2017 13:11:07 Votează 00

Distribuie