Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Diverse teme juridice
Întrebare fără răspuns

0 0

renuntare mostenire

1115 Vizualizări • 1 RăspunsuriCreat de adrian • Ultimul răspuns anul trecut de către MOCEANU MADALINA • Ultima actualizare la 26.09.2017 22:55:16

adrian
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Membru

buna ziua. trebuie sa semnez ca vreau sa impart mostenirea cu fratele meu. sau nu.  eu nu vreau sa il scot din casa parintilor daca o reconstruieste dar daca o vinde acum vreau o parte din bani.   cum se procedeaza?  parintii sunt decedati amândoi si nu a lasat  mostenirea pe numele la nici unul.  este  vreo clauza sa nu vanda  casa? daca eu nu sunt de acord?  multumesc.

26.09.2017 22:55:16 Votează 00

Distribuie

• Va trebui sa mergeti intr-un an de la decesul parintilor dvs. sa acceptati mostenirea si sa dezbateti succesiunea de pe urma acestora, la un notar public din raza ultimului domiciliu al defunctilor dvs. parinti, obtinand impreuna cu fratele dvs. certificat de mostenitor, fiecare frate avand 1/2 din casa respectiva; daca se va pune problema sa se vanda casa respectiva, puteti astfel obtine 1/2 din banii de pe casa, iar vânzarea se va putea face doar cu acordul dvs.! Av. Madalina Moceanu

Creat la 30.09.2017 17:55:05 Votează 0 0

Distribuie