Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Financiar > Impozite Si Taxe
Întrebare fără răspuns

0 0

impozit maasina restant

362 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de HAISAN ELENA • Ultima actualizare la 26.02.2018 22:12:49

HAISAN ELENA
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Economist-şef

Buna seara

Un studiu de caz spre analiza si o sugestie ptr rezolvare , vag.Am achizitionat un autoturism  in anul 1996 pe baza de proces verbal si o factura inmatriculata  in Neamt, neinmatriculata de mine in Botosani, folosid-o pana in anul 2011 , predata la Remat mai putin motorul, cum este specificat si documentul de predare.Nu am reusit sa o inmatriculam deorece proprietarul nu s-a mai raspuns cu noi.In ianuarie 2018 ne instiinteaza Directia de Impozite si taxe Botosani ca avem restanta la masina Dacia achizitionata din anul 1996, impozite si taxe neplatite.Noi in fiecare an din 1996 am platit si alte taxe , solicitam istoricul contului sa putem avea o evidenta pentru plata si nu mi s a comunicat niciodata. Ceea ce este ciudat numele si prenumele  , cnp coincide a sotului, dar adresa este  cu totul alta fata de unde locuim. Intrebarea este cand  devin sumele solvabile, dupa ce data sunt prescrise sau devin executorie????/

Multumesc anticipat.

26.02.2018 22:12:49 Votează 00

Distribuie