Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Drept Civil Şi Drept Procesual Civil
Întrebare fără răspuns

0 0

Evacuare chiriasi

245 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de Cristina Douglas • Ultima actualizare la 17.05.2018 0:17:44

Cristina Douglas
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Membru

Buna ziua,

Acum o luna am dat spre inchiriere apartamentul nostru din Popesti-Leordeni. Am facut un contract cu chiriasii, insa nu am apucat sa merg sa il inregistez la ANAF deoarece sint plecata din tara. 

Chiriasii trebuiau sa plateasca chiria ieri, astazi au spus ca vor pune banii in cont, insa nu am primit banii. De cind au inchiriat apartamentul nu am fost multumita deloc de modul in care au comunicat, iar astazi am primit de la administratie o plingere ca fac galagie pina tirziu si ca, atunci cind vecinii le-au cerut sa opreasca muzica, au continuat.

Din pacate, prevad ca aceasta situatie nu se va imbunatati si am temeri ca nu vor pleca pe cale amiabila. Am citit pe diverse forumuri cum pot fi evacuati, insa nu stiu exact unde trebuie sa merg prima data (daca va fi cazul), daca este vreo cerere tip pentru cerere de evacuare sau ce alte documente mi-ar trebui. 

Orice sfat din partea dumneavoastra mi-ar fi de mare folos.

Multumesc!

Cu consideratie,

Cristina Douglas

17.05.2018 0:17:44 Votează 00

Distribuie