Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Financiar > Diverse teme financiare
Întrebare fără răspuns

0 0

Contract de intretinere

307 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de ramonica • Ultima actualizare la 06.07.2018 20:02:11

ramonica
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Administrator societate comercială

Buna seara,

Va rog sa ma ajutati cu unele sfaturi, Am 2 Batrani 92 ani / 74 ani cu care am convenit sa facem un contract de intretinere cu pretentiile pe care EI le aveau in acel moment, decente, destul de usor de gestionat, am discutat, a fost ok,

Dupa ce am facut contractul de intretinere din iarna apx 6 luni, am investit in foloase materiale de tip; camere de filmat ( ca sunt hoti, si sunt furati), hidrofor ptr curte sa le fie mai usoara munca, treburi de gradinarit, curatenie in casa, spalat haine, plimbari dese la cumparaturi, doctori, haine, pantofi, bani,impozit ptr casa, 150 - 200 lei / luna.., acte notariale etc.

Toate astea au fost cheltuieli mari ptr noi (4700 lei in 6 luni), iar ei acum se declara nemultumiti de noi, ca nu am facut nimic in tot acest timp, vor sa desfacem contractul fara sa ne restituim banii investiti, sa nu mai vorbim de timpul nostru pierdut.

Ce variante avem noi acum? Cum procedam?

Va multumesc anticipat!

06.07.2018 20:02:11 Votează 00

Distribuie