Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Drept Civil Şi Drept Procesual Civil
Întrebare fără răspuns

0 0

mostenire copil minor

319 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de petrina • Ultima actualizare la 20.07.2018 11:01:17

petrina
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Membru

buna ziua. fiul meu minor este mostenitor dupa bunicii paterni impeuna cu sora vitrega ( dintr-o alta casatorie) majora si matusa lui ( sora tatalui copiilor decedat si el) .am aceptat mostenirea la notar pentru fiul meu , sora majora a acceptat si ea la notar mostenirea ( avem certificate de mostenitor ). problema este ca matusa copiilor a instrainat bunul si doreste sa vanda casa cu un pret derizoriu. 
ce pot face in numele fiului meu pentru a i se plati cat este in realitate valoarea casei atat cat i se cuvine ? pot cere celor care s-au mutat sa plece chiar daca au acordul matusii sa locuiasca acolo ? pot intra pe proprietate daca sunt tutorele copilului minor?  

prioritar este sa scot persoanele din acea curte si sa stiu in cazul in care ma duc pe proprietate am dreptul de a intra sau nu in acea curte? ce consecinte sunt daca intru acolo?

multumesc 

20.07.2018 11:01:17 Votează 00

Distribuie