Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Suport tehnic > Lege5
Întrebare fără răspuns

0 0

Permis indonezian

308 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de Bojte csaba • Ultima actualizare la 03.01.2019 14:26:55

Bojte csaba
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • PFA
Buna ziua.Am citit cu atentie articolul in intregime despre ordinul nr. 163/2011 cu lista tarilor care acepta preschimbarea permisului fara ca solicitantul sa efectueze inca odata examenul auto.Eu sunt casatorit legitim,sotia mea este din indonezia,noi ne-am stabilit in romania anul trecut in 2018 februarie,ea a optinut permisul de sedere pe termenul de 1 de zile fiind ca acuma in februarie sa ni-l preschimbe pe 5 ani.Acuma eu ma adresez catre dumneavoastra care ar fi procedeul ca ea sa obtina permisul romanesc de conducere(in afara ca ea sa asiste inca odata la examen)ar fi o solutie dar nu definitiva ca ea sa isi faca permisul international dar e valabil doar 3 ani si ne-ar costa 430 euro.Intrebarea mea ar fi urmatoarea  ar putea ca sotia sa isi preschimbe permisul indonezian in permis romanesc?                Multumesc  anticipat
03.01.2019 14:26:55 Votează 00

Distribuie