Se incarca...

Browser incompatibil

Pentru a putea folosi aplicația trebuie să folosiți unul dintre urmatoarele browsere.

Forum > Q&A Juridic > Diverse teme juridice
Întrebare fără răspuns

0 0

Unde pot reclama sau depune plangere in caz de nerespectarea legilor de catre firme cu vanzare online?

357 Vizualizări • Nici un răspunsCreat de Kovaci • Ultima actualizare la 20.03.2019 12:59:39

Kovaci
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Membru

Legia Uniunii Europene prevede ca incepand din Ianuarie 2019 produsele oferite la vanzare de catre firme prin net, trebuie sa fie oferite si vandute la clienti uniform, deci ca atare la acelasi pret atat persoanelor din tara cat si din strainatate. Aceasta noua lege nu este adoptata si respectata de furnizorul si distribuitorul Ferma ..., ..., Sos DN.., nr .., Jud ... Ea vinde produsele oferite prin net la comenzile online cu un fel de pret persoanelor in tara si cu alt pret mult mai mare( pe alt Sait sub- L. M. F., D. M., DN., ., C., Romania),  persoanelor din strainatate ale tarilor UE. Prin nenumarate e-Mailuri am tras atentia distribuitorului de nerespectarea noii legi, neprimind niciodata vre-un raspuns. Am purtat si o convorbire telefonica la telefonul cu Nr.  024.... unde mi sa raspuns ca este normal ceea ce fac caci in fine oamenii din strainatate ar castiga si mai mult decat cei din Romania. Pentru mine legea e lege si trebuie respectata. Ca dovada de introducerea legii le-am sugerat sa vizioneze filmuletul de pe youtube incepand din Min. 6 https://www.youtube.com/watch?v=tj8B8_hZjC8 . In zadar, caci se pare aceste noi legi nu sunt facute pentru acest distribuitor. Vreau ca in acest caz sa se faca dreptate si ca aceasta firma sa fie sanctionata si obligata a respecta legile. 

20.03.2019 12:59:39 Votează 00

Distribuie