Se incarca...

Incompatible browser

Lege5 supports the following browsers

Forum > Q&A Juridic > Diverse teme juridice
Question without answer

0 0

Buna seara

1592 Views • 1 AnswersCreated by Dragu iulian • Last answer 2 years ago by Marius • Last update at 9/26/2016 10:23:24 PM

Dragu iulian
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Pensionar

buna seara am o intrebare sunt pensionat pe caz de boala din 2000 persoana cu handicap gradul 2. si problema este ca taicamiu a cedat partea lui prin partaj maicamea a fost divortata dupa aceea taicamiu a murit si maicamea sa recasatorit si au 15 ani care au stat impreuna dar mama avea casa ei si el la fel. maicamea a decedat in 2015 pe 29 decembrie si acum acest om spune ca are jumatate din imobilul lu maicamea dar in 2013 el a dat o casa la o fata dealu maicamea care afost infiata de cand sa nascut si parinti ei adoptivi au murit amandoi.. si maicamea a spus ca nu are nici o pretentie la casa lui si a semnat pentru el nu este aceasi treaba el ne minte ca a fost vb la notar dar maicamea a semnat cand a cedat. si eu nu am putut sa intru in casa lu maicamea termen de 8 luni din ianuarie 2016 in august a venit o sora ma mare si mia adus cheia de la apartament si mia zis ca am dreptul dar eu termen de 8 luni toti miau zis ca eu nu am dreptul in apartament si acum am eu am stat in casa lu sora mea din 2004 in vara pana acumcare si aici am donat partea mea si ce drepturi pot avea. 

9/26/2016 10:23:24 PM Vote 00

Share