Se incarca...

Incompatible browser

Lege5 supports the following browsers

Forum > Q&A Juridic > Diverse teme juridice
Question without answer

0 0

Deschiderea procedurii succesiunii

227 Views • No repliesCreated by Stamatescu Silvia Luminița • Last update at 1/21/2019 9:55:51 PM

Stamatescu Silvia Luminița
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Pensionar
Bună seara ! Doresc să aflu dacă la depunerea cererii de deschidere a procedurii succesiunii unui defunct care împlinește 6 luni de la deces , in data de 23 ianuarie, este necesar : 1) Prezența TUTUTOR SUCCESORILOR(in speță 4 moștenitori,nepoți de soră pe linie maternă)...si deci...dacă conform legii poate efectua această cerere doar unul dintre succesori...in temeiul art.68 din Legea nr.36/1995. 2) Care este termenul legal de deschidere a succesiunii .
1/21/2019 9:55:51 PM Vote 00

Share